piątek, 9 września 2016

Horoskop elekcyjny na uruchomienie fanpaga

🌟🌟🌟🌟🌟

„Uruchamiam dziś fanpaga mojego bloga!” –  oznajmiła mi moja dobra znajoma dzień po wejściu Merkurego w ruch wsteczny. Z astrologicznego punktu widzenia wcale nie zdziwił mnie ten jej entuzjazm, gdyż stacjonarny Merkury (a jest taki zawsze tuż przed i tuż po retrogradacji) sprzyja pisarskiemu wzmożeniu i ogólnie gwałtownej potrzebie podejmowania rozmaitych merkurowych czynności. Cofający się Merkury nigdy nie jest jednak dobrym momentem do rozpoczynania nowych przedsięwzięć związanych z komunikowaniem się.
Postanowiłyśmy więc, że poszukam lepszego astrologicznego czasu do zainaugurowania jej strony na Facebooku. Od razu ustaliłam, że moment ten nadejdzie dopiero po 23 września 2016, gdy Merkury już się „wyprostuje”. 
A oto jak krok po kroku poszukiwałam najlepszej konfiguracji czyli optymalnego horoskopu elekcyjnego na to wydarzenie.
Warunki brzegowe:
Przed przystąpieniem do elekcji należy oczywiście określić obiektywnie możliwy oraz akceptowalny dla pytającego zakres czasowy, w którym ma nastąpić owo wydarzenie.
Akceptowalny termin uruchomienia strony: jak najszybciej po wyjściu Merkurego z retro - powiedzmy pomiędzy 24 a 30 września 2016.
Godzina uruchomienia: w zasadzie dowolna. Właścicielka bloga jest typem skowronka, więc godziny wczesnoporanne nie są dla niej problemem. W razie czego jest też w stanie poświęcić się i założyć fanpage również w nocy.  
Jak tematyka fanpaga wpływa na wybór właściwej konfiguracji?
Blog Jak zmienić zawód (www.jakzmieniczawod.blogspot.com) podłączany do niego fanpage dotyczy tematyki zmiany zawodu i przekwalifikowania się. A zatem horoskop elekcyjny:
- powinien mieć podkreślony żywioł ziemski, a być może również dom 10.
- skoro kanałem dla przekazu treści jest Internet i media społecznościowe, mile widziany byłby akcent na żywioł powietrzny i/lub wzmocniony Merkury
- inne elementy, na które warto zwrócić uwagę to dom 3 (komunikowanie się), dom 7 (czytelnicy, publiczność, współpraca z innymi blogerami) oraz ewentualnie dom 2 (możliwość zarabiania dzięki promowanemu blogowi)
Co na temat wybranego przedziału czasowego mówią efemerydy?
W okresie od 24 do 30 września 2016 mamy do czynienia z następującą pozycją planet:
Słońce w znaku Wagi (ale cały czas w koniunkcji z Jowiszem!), Księżyc od znakach Raka do Wagi, Merkury w Pannie, Wenus Skorpionie, Mars do 26.09 w Strzelcu, od 26.09 w Koziorożcu, Jowisz w Wadze, Saturn w Strzelcu, Uran w Baranie, Neptun w Rybach, Pluton w Koziorożcu
Wnioski z analizy efemeryd:
Słabe punkty nie do uniknięcia w tym horoskopie elekcyjnym:
Słońce w Wadze i Wenus w Skorpionie – staramy się więc nie oddawać władztwa nad osiami tymże osłabionym planetom.   
Mocne punkty do wykorzystania w horoskopie elekcyjnym:
- Słońce jest w koniunkcji z Jowiszemdobrze byłoby ją jakoś wyeksponować - jeśli nie poprzez podkreślenie znaku Lwa (jednak Słońce w Wadze jest słabe, więc nie chcemy obarczać go władztwem nad ważnymi elementami horoskopu), to chociażby podkreślenie znaku Strzelca lub Ryb, gdyż oboma tymi znakami włada Jowisz.
Inna opcja to  umieszczenie tej ładnej koniunkcji w jakimś eksponowanym miejscu – na przykład w domu kardynalnym lub na osi.
- Merkury w Pannie – koniecznie trzeba posadowić go w jakimś prominentnym miejscu lub obsadzić go w jakiejś ważnej roli (tym bardziej, że chodzi przecież o sprawy dotyczące komunikowania się)
Do rozważenia:
Czy lepszy byłby Mars w znaku Strzelca czy Koziorożca?
Według astrologii klasycznej Mars w Koziorożcu jest dużo silniejszy niż w Strzelcu, gdyż przebywa w znaku swego wywyższenia. Jednak w tym przypadku Mars po wejściu do Koziorożca natychmiast utworzy kwadraturę ze Słońcem i Jowiszem w Wadze. Z kolei Mars w Strzelcu też nie jest taki zły, a zatem ten czynnik – Strzelec czy Koziorożec - nie odkrywa tu jakieś decydującej roli jeśli chodzi o dookreślenie najlepszej możliwej daty.
Na który znak Księżyca spośród czterech możliwych najlepiej postawić?
Mając do wyboru Księżyc w znaku Raka, Lwa, Panny i Wagi, na pierwszy rzut oka wydaje się, że to w znaku Raka będzie on miał najsilniejszą pozycję. Pamiętajmy jednak, że znak Księżyca opisuje m.in. potencjalnych klientów - w tym przypadku czytelników bloga. Czy naprawdę chodzi nam o przyciągnięcie wrażliwców i domatorów, którzy na ogół nie mają odwagi na radykalną zmianę życia zawodowego? Z kolei znak Wagi bardziej pasuje do fanpaga bloga artystycznego lub towarzyskiego, gdyż Waga lubi spokój i również nie wykazuje zbyt wielkiego zaangażowania w sprawy pracy. Także Lew ma mniej wspólnego ze zmianą profesji niż Panna. Księżyc w ziemskiej Pannie wydaje się zresztą najlepiej opisywać najmilej widzianych czytelników – to jest osoby pracowite, rozsądne, poszukujące nowych kwalifikacji, a zarazem elastyczne i chętne do przebranżowienia się (w końcu Panna to znak jakości zmiennej). A zatem stawiamy na Księżyc w Pannie, który przebywać będzie w tym znaku od północy 28.09 do 30.09 do ok. godz. 11.
Uwaga, uwaga!  Przy Księżycu w znaku Panny jest szansa na koniunkcję Merkurego i Księżyca, a więc na swoistą unię między czytelnikami a procesami komunikacji zachodzącymi dzięki fanpagowi.
Ukryte pułapki:
- Saturn w znaku Strzelca w wybranym przeze mnie okresie – czyli wtedy gdy Księżyc jest w Pannie - może tworzyć kwadraturę zarówno do Merkurego, jak i do tego Księżyca, czego oczywiście będziemy starać się uniknąć!
Wstępne rozstrzygnięcia
Przy okazji jednak rozstrzygnęła się też kwestia Marsa – skoro odrzuciłam Księżyc w Raku, Mars w poszukiwanym horoskopie na pewno znajdzie się już w znaku Koziorożca.   
Trzeba być elastycznym i czujnym
Mając ustalony preferowany znak Księżyca, należy przystąpić do analizy możliwych konfiguracji związanych z osiami horoskopu ( w szczególności znaku ascendentu i Medium Coeli). Żeby za bardzo nie zawężać sobie możliwości (ustawienie osi wcale nie jest łatwą sprawą) nie uparłam się jednak, by Księżyc koniecznie był w znaku Panny. Przy robieniu elekcji trzeba być bowiem dość elastycznym – jeśli okazałoby się, że lepsza konfiguracja będzie miała miejsce w dniu, gdy Księżyc jest jeszcze w Lwie lub już w Wadze, byłam skłonna rozważyć i te opcje, bo być może godząc się na i tak nie najgorszy w sumie Księżyc, uzyskamy o wiele więcej niż na siłę lokując go w Pannie. Astrologia elekcyjna jest zawsze sztuką wyboru i kompromisowych rozstrzygnięć  – nie ma konfiguracji idealnych i czasami musimy poświęcić to, co dobre, na rzecz czegoś ... lepszego.
Wybór osi horoskopu:
Dobrze byłoby, gdyby władcą osi był Merkury. Mamy więc do wyboru 4 (a w praktyce 3)  możliwości:
- ascendent w Bliźniętach – koniunkcja Księżyca z Merkurym w Pannie oraz Słońca i Jowisza w Wadze jest tu co prawda w nie najgorszym 5 domu, lecz wtedy nieładnie wygląda dom 7 (czyli potencjalni odbiorcy i współpracownicy), gdyż jeśli zdecydujemy się na wczesne stopnie ascendentu, na descendencie usiądzie  Saturn, a  gdy już przegnamy z osi Saturna,  do 7 domu wkracza drugi malefik -  Mars. Niedobrze!
- ascendent w Pannie, a zarazem medium Coeli w Bliźniętach  – niestety wtedy nasza koniunkcja Księżyc z Merkurym przebywa w 1 domu, a przecież nie zależy nam na podbijaniu fanpaga samego w sobie, lecz na dotarciu do szerokiego grona odbiorców.
Co więcej przy ascendencie w Pannie, na descendencie może znaleźć się Neptun, do tego w opozycji do Księżyca symbolizujących odbiorców (a przecież chcemy przyciągnąć odbiorców panniastych, a nie na uduchowionych, neptunicznych artystów). Jakby tego było mało, przy ascendencie w Pannie w 3 domu odpowiedzialnym za komunikację na naszym Fanpagu siedzi sobie Wenus w Skorpionie. Jej „przepchnięcie” do 2 domu też niewiele da, bo wówczas znajdzie się ona na obszarze horoskopu odpowiedzialnego za finanse, natomiast Księżyc i Merkury wyniosą się już do 1 domu do domu 12. Taki wariant  jest naturalnie całkowicie nie do przyjęcia.  
- Medium Coeli w Pannie – wierzchołek dziesiątego domu odpowiedzialny za sprawy kariery, prestiżu i reputacji władany przez Merkurego w tym przypadku teoretycznie wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Co więcej wówczas koniunkcja Merkurego z Księżycem mogłaby się znaleźć w domu 10. W ślad za tą koniunkcją podąża koniunkcja następna – tym razem Słońca i Jowisz w Wadze, którą też można by zamknąć w 10 domu. Byłoby niemal idealnie jak na promocję bloga o tematyce zawodowej, gdyby nie fakt, że 29.09. 2016 w porze, w której możliwa jest taka konfiguracja, Merkury i Księżyc znajdujący się na 18 stopniu Panny jednocześnie robi też niestety kwadraturę do Saturna w Strzelcu.
To może wybrać dzień poprzedni, czyli 28.09 i w ten sposób przesunąć Księżyc na wcześnieszy stopnień? Wybór wcześniejszego dnia spowoduje tylko, że nie dość, że Księżyc nie będzie jeszcze w koniunkcji z Merkurym (niedobrze!), to jednocześnie i tak będzie już powoli tworzył aplikacyjny kwadrat z Saturnem.
No to może dzień późniejszy pozwoli uniknąć kwadratur Merkurego i Księżyca z Saturnem? Niestety manewr ten się nie ma większego sensu, gdyż w godzinie, w której MC byłoby w Pannie, Księżyc przejdzie już do znaku ... Wagi.    
Zmiana koncepcji
W ten oto sposób upadł pomysł uczynienia Merkurego władcą osi. Musimy poszukać innych rozwiązań. A może umieścić Merkurego (wraz z Księżycem) na jakiejś osi lub przynajmniej wstawić go do domu kardynalnego? Pamiętamy, że tuż za nimi drepcze Słońce i Jowisz – może więc uda się podkreślić tymi planetami jakiś ważny dom?
W przypadku fanpaga nie ma oczywiście sensu podkreślanie domu 4. Próbowaliśmy już wzmocnić dom 1 (= ascendent w Pannie) oraz dom 10 (= MC w Pannie) – jednak bez zadawalających rezultatów. Pozostaje dom 7 i podkreślenie descendentu. Jeśli chcemy, by Merkury z Księżycem znalazł się na osi, descendent wypaść musi pomiędzy 13 a 18 stopniem  Panny. Wówczas na ascendencie zagości nam znak Ryb. W sumie nie najgorzej, bo władcą horoskopu będzie Jowisz w Wadze, który jest w koniunkcji ze Słońcem (a przecież założyłam, że mile widziane jest oddanie władztwa nad ważną osią Jowiszowi).
W przypadku ascendentu w Rybach istnieje jednak zagrożenie, że tuż przy nim znajdzie się Neptun, który obecnie przebywa w 9 stopniu tego znaku. Odsuńmy więc Neptuna do 12 domu i ustawmy go w bezpiecznej odległości od osi (więcej niż 5 stopni od ascendentu). A zatem ascendent mogłyby się znajdować najwcześniej na 15 stopniu Ryb, najpóźniej zaś na 18 stopniu, tak by Merkury nie zdążył zejść do 6 domu. 
            Konfiguracja taka pojawi się na niebie dnia 29 września ok. godziny 17. 40 (horoskop na Warszawę). Mamy więc poszukiwany horoskop elekcyjny. Uzyskany horoskop spełnia wiele ustalonych wcześniej wymagań:
- Księżyc w Pannie w koniunkcji z Merkurym na descendencie (koniunkcja w znaku ziemskim)
- Merkury w Pannie na osi 
- zarówno Księżyc, jak i Merkury nie tworzą już kwadratury z Saturnem ani opozycji z Neptunem
- Neptun zszedł z ascendent i znajduje się w odległości 6-7 stopni od niego; nie dotyka też ani Księżyca, ani Merkurego
- władca horoskopu – Jowisz – znajduje się w koniunkcji ze Słońcem w 7 domu (koniunkcja w znaku powietrznym)
Efekty niezamierzone, lecz korzystne  
- Jowisz w Wadze w koniunkcji ze słońcem w 7 domu jest także władcą MC
  - Mars w koziorożcu w 10 domu sprzyja stworzeniu wizerunku sensownego fanpaga bloga o sprawach zawodowych
- Uran w 1 domu może dodać błysku oryginalności; sprzyja też działaniom podejmowanym przez Internet 
- Bliźnięta na wierzchołku 3 domu oddają ten ważny w tym przypadku dom pod władztwo silnego Merkurego w Pannie
Efekty niezamierzone, lecz nieco mniej korzystne
- Niestety Księżyc w Pannie jest w koniunkcji separacyjnej z Merkurym i tak naprawdę znajduje się w próżnym kursie. Nie jest to do końca korzystne, gdyż aspekty Księżyca wskazują na wydarzenia dotyczące rzeczy, dla której sporządzamy horoskop elekcyjny. Z kolei próba ustawienia tego horoskopu na dzień wcześniejszy, tj. 28.09,  przenosi Księżyc w okolice 8 stopnia Panny i automatycznie ustawia go w aplikacyjnej kwadraturze z Saturnem, czego za wszelką cenę musimy uniknąć. Udało mi się jednak wybrnąć z braku aspektu aplikacyjnego dzięki usadowieniu Księżyca na osi (Księżyc tworzy więc aplikacyjną koniunkcję z descendentem).
- Wenus w Skorpionie znajdzie się w 7 domu horoskopie
- Wenus w Skorpionie rządzi 2 domem horoskopu i odpowiada za możliwość zarobkowania przy pomocy bloga
Horoskop elekcyjny a horoskop właścicielki bloga i fanpaga
Wyznaczony horoskop pasuje też do kosmogramu mojej dobrej znajomej:
-  Jego ascendent w Rybach jest blisko jej urodzeniowej Wenus
- koniunkcja Księżyc + Merkury w Pannie wypadają na dom 1 jej horoskopu
- koniunkcja Słońca z Jowiszem w Wadze przebywa w domu 2 jej horoskopu, co w jakimś sensie stanowi też rekompensatę za władanie 2 domem horoskopu fanpaga przez Wenus w Skorpionie
Choć musimy się pogodzić z kwadraturą Słońca i Jowisza do Marsa, wybór wydaje się optymalny i taką też datę zarekomendowałam mojej znajomej. A wy jak sądzicie – czy w zadanym przedziale czasowym można by znaleźć horoskop jeszcze lepszy?
Podziel się :)

2 komentarze:

  1. Rozłożyłaś temat na czynniki pierwsze, niesamowite... Genialny wpis!

    OdpowiedzUsuń
  2. Starałam się, choć wiem, że temat dla superzaawansowanych i naprawdę trudno go przedstawić w prostszej formie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.