niedziela, 5 maja 2019

Urodzeni podczas pełni Księżyca a ich związki czyli dopasować kogoś do własnej układanki w wersji hard


Powiedz mi, w jakiej fazie Księżyca przyszedłeś na świat, a opowiem Ci, jak prawdopodobnie będą wyglądać twoje relacje damsko – męskie;).  Myślę, że w stwierdzeniu tym nie ma cienia przesady. Dlatego analizując każdy horoskop –  w tym także horoskop singla szukającego związku – zazwyczaj  mocno skupiam się na tym, w jakiej fazie Księżyca przyszedł on/ona na świat. Zauważyłam bowiem, że ten wydawać by się mogło niepozorny element kosmogramu zaskakująco wiele mówi na temat naszych potrzeb oraz trudności na obszarze partnerstwa. Często wręcz pokazuje wyraźnie czy oraz jakiego rodzaju przeszkody – i to na bardzo głębokim poziomie - napotykamy na drodze do  zbudowania satysfakcjonującej relacji.

Z astrologicznego punktu widzenia fazę Księżyca towarzyszącą naszym narodzinom wyznacza po prostu  usytuowanie Księżyca względem Słońca. Jednakże w astrologii typologia faz księżycowych nie ogranicza się tylko i wyłącznie do znanego wszystkim z astronomii nowiu, pełni oraz dwóch kwadr. Pomiędzy nimi są jeszcze fazy przejściowe - w sumie jest ich aż siedem.  Patrząc na horoskop, rozpoznaje się je na podstawie rodzaju aspektu, które te dwa kosmiczne obiekty tworzą ze sobą w kosmogramie. 

Faza księżyca, podczas której nastąpiło urodzenie, jest tak istotna jeśli chodzi o  znalezienie możliwych przyczyn wieloletniego singlowania czy braku satysfakcji ze związków przede wszystkim dlatego, że jest ona kluczem do zbadania absolutnych postaw naszej osobowości, na którą w dużej mierze składa się właśnie znak Słońca i znak Księżyca oraz ich kompatybilność lub jej brak. Oba te ciała niebieskie symbolizują przecież komplementarne energie składające się na psyche człowieka. Oto tylko niektóre z nich symbolicznych znaczeń:

Słońce
Księżyc
Potrzeby i dążenia świadome                 
potrzeby i dążenia nieświadome
Męskość                                                   
kobiecość
Postać dorosłego                                    
postać dziecka
Własne cele życiowe                                          
wpływy dzieciństwa, domu rodzinnego
Potrzeby ego
Pożądanie serca

Teoretycznie najkorzystniej dla wszystkich sfer życia właściciela horoskopu jest, gdy znaki  Słońca i Księżyca dobrze ze sobą współgrają, co dzieje się wtedy, gdy mamy do czynienia z aspektami harmonijnymi między nimi. Wówczas najłatwiej o równowagę wewnętrzną, a tym samym o życiowe spełnienie. Niestety  zdarza się również, że światła horoskopu nie współpracują ze sobą, co prowadzi do wewnętrznego chaosu i dezintegracji ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.  

Ponieważ to, jaki rodzaj aspektu (a tym samym faza Księżyca) powstaje, zależy od żywiołu znaków obu planet,  w tym odcinku omówię relacje pomiędzy Słońcem a Księżycem, które powstają, gdy obiekty te znajdują się w pokrewnych żywiołach: albo w powietrzu i ogniu, albo w wodzie i ziemi, a jednocześnie relacja ta ma charakter nieharmonijnySytuacja taka zdarza się zawsze, gdy urodzenie nastąpiło właśnie podczas pełni, czyli w czasie opozycji Księżyca do Słońca, gdy światła kosmogramu znalazły się dokładnie po przeciwnej stronie horoskopu. 

Ważna uwaga:  pisząc o aspekcie między światłami horoskopu, mam na myśli nie tylko sytuację, w której Słońce i Księżyc faktycznie tworzą jakiś uznawany w astrologii aspekt, ale także taką, w której znajdują się one w znakach mających potencjał do utworzenia danego aspektu, nawet jeśli z matematycznego punktu widzenia on „już” lub „jeszcze” nie zachodzi (choć oczywiście w sytuacji, w której mamy do czynienia z zachowaniem orby zjawiska, o których piszę,  z reguły zachodzą z większą siłą).

Opozycja Słońca do Księżyca czyli dopasować kogoś do własnej układanki – wersja hard   

Osoby, które urodziły się w  podczas pełni Księżyca, w swoich indywidualnych horoskopach mają Księżyc usytuowany dokładnie naprzeciwko Słońca, zaś przeciwstawne znaki obu świateł tworzą  opozycję – czyli aspekt, którego istotą jest przyciąganie i odpychanie; liczne podobieństwa, ale i … znaczące różnice.  Mówiąc najprościej, potrzeby ich ego i potrzeby psychiczne są bardzo często dość mocno spolaryzowane, a sytuacje, jakich doświadczają w relacjach międzyludzkich czy poszukując partnera, odzwierciedla po prostu taki właśnie napięty  stan ich psychiki.

Atutem tej konfiguracji jest to, że - podobnie jak właściciele sekstylu - teoretycznie oni też mają  spory wybór partnerów, gdyż potencjalnie przyciągają osoby z silnie zaznaczonymi energiami aż 6 znaków zodiaku! Jednak  w praktyce – na ich nieszczęście -  jest to wybór pozorny, gdyż decydując się na osobę reprezentującą jeden z opozycyjnych typów energii,  odrzucają drugi, równie dla nich ważny. Najbardziej  chciałyby mieć „dwa w jednym”, co zwykle nie jest możliwe.

Jeśli więc natrafią na partnera rezonującego z jednym elementem tej opozycji,  początkowo relacja zdaje się iść  idzie w dobrym kierunku. Niestety tylko do czasu … Ponieważ jednak ta brakująca, komplementarna energia – jak przystało na opozycję -  nie jest aż tak bardzo różna od tej dostarczanej przez wybranka czy wybrankę (dotyczy powiem nie tylko tej samej jakości, ale i pokrewnego żywiołu), właściciel horoskopu mimo ogólnej satysfakcji, gdzie na dnie serca ma jednak poczucie niedosytu.  Balansowanie między przeciwieństwami i długie testowanie różnego typu związków („wersje słoneczne” oraz „wersje księżycowe”) często staje się powodem trudności w stworzeniu stałej relacji. Jeśli dojdą do tego jeszcze inne elementy indywidualnego horoskopu, mogą naprawdę długo „przebierać i wybierać”, późno decydując się na poważny związek. Dopiero w miarę zdobywania doświadczeń w związkach orientuje się już, że konieczne jest pogodzenie się z takimi „ukłuciami wątpliwości” i  zawarcie pewnego rodzaju kompromisu z samym sobą, co też sama zawsze im doradzam.

Także potencjalni partnerzy osób urodzonych podczas pełni  na początku mogą być zafascynowani bogactwem osobowości, potem nieco zdziwieni, w reszcie rozczarowani wewnętrzną niespójnością i zmiennością osoby urodzonej podczas księżycowej pełni. Ludzie ci są postrzegani jako niezdecydowani, rozdwojeni, nadmiernie ruchliwi  czy jako tacy, których trudno zrozumieć i zadowolić.

Jednak dojście do ładu i tak w tej sytuacji jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku osób mających Słońce i Księżyc w znakach względem siebie całkowicie nieharmonijnych – to jest w aspekcie kwadratury, półsekstylu czy w kwinkunksa. Ale o tym już w kolejnym odcinku 😁. 

Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera? Identyfikujesz się z przedstawionym opisem? A może nie do końca zgadzasz się z tym, co napisałam? Zapraszam do kontaktu i zachęcam do komentowania;)

Chcesz poczytać o innych aspektach Słońca i Księżyca?
Tekst o sekstylu Słońca i Księżyca znajdziesz tutaj (kliknij tutaj): Sekstyl Słońca do Księżyca
Tekst o koniunkcji i trygonie Słońca i Księżyca znajdziesz tutaj (kliknij tutaj): Koniunkcja i trygon Słońca do Księżyca

Podziel się :)

3 komentarze:

  1. Mam bardzo duży problem żeby ułożyć sobie życie. Ciężko jest mi znaleźć partnera. Teraz rozumiem dlaczego tak się dzieje, jednak w jaki sposób osoby urodzone w pełni mają to zmienić? Kto jest dla nich najlepszy? Z kim się najlepiej dogadają?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. Nie da się też tak łatwo zmienić swojej natury (pytanie, czy w ogóle o to chodzi), a już tym bardziej nie sposób wskazać "z kim się dogadają?", gdyż każdy z nas ma inny horoskop. Rozstrzygnięcie wymaga indywidualnej analizy tegoż horoskopu. Pozdrawiam serdecznie;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja urodziłam się na pełni i do tego na zaćmienia. To jest dopiero cos!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.