czwartek, 9 maja 2019

Urodzeni podczas sekstylu Słońca do Księżyca a ich związki czyli czyli dopasować kogoś do własnej układanki w wersji light


Powiedz mi, w jakiej fazie Księżyca przyszedłeś na świat, a opowiem Ci, jak prawdopodobnie będą wyglądać twoje relacje damsko – męskie;).  Myślę, że w stwierdzeniu tym nie ma cienia przesady. Dlatego analizując każdy horoskop –  w tym także horoskop singla szukającego związku – zazwyczaj    mocno skupiam się na tym, w jakiej fazie Księżyca przyszedł on/ona na świat. Zauważyłam bowiem, że ten wydawać by się mogło niepozorny element kosmogramu zaskakująco wiele mówi na temat naszych potrzeb oraz trudności na obszarze partnerstwa. Często wręcz pokazuje wyraźnie czy oraz jakiego rodzaju przeszkody – i to na bardzo głębokim poziomie - napotykamy na drodze do  zbudowania satysfakcjonującej relacji.

Z astrologicznego punktu widzenia fazę Księżyca towarzyszącą naszym narodzinom wyznacza po prostu  usytuowanie Księżyca względem Słońca. Jednakże w astrologii typologia faz księżycowych nie ogranicza się tylko i wyłącznie do znanego wszystkim z astronomii nowiu, pełni oraz dwóch kwadr. Pomiędzy nimi są jeszcze fazy przejściowe - w sumie jest ich aż siedem.  Patrząc na horoskop, rozpoznaje się je na podstawie rodzaju aspektu, które te dwa kosmiczne obiekty tworzą ze sobą w kosmogramie. 

Faza księżyca, podczas której nastąpiło urodzenie, jest tak istotna jeśli chodzi o  znalezienie możliwych przyczyn wieloletniego singlowania czy braku satysfakcji ze związków przede wszystkim dlatego, że jest ona kluczem do zbadania absolutnych postaw naszej osobowości, na którą w dużej mierze składa się właśnie znak Słońca i znak Księżyca oraz ich kompatybilność lub jej brak. Oba te ciała niebieskie symbolizują przecież komplementarne energie składające się na psyche człowieka. Oto tylko niektóre z nich symbolicznych znaczeń:

Słońce
Księżyc
Potrzeby i dążenia świadome                
potrzeby i dążenia nieświadome
Męskość                                                   
kobiecość
Postać dorosłego                                     
postać dziecka
Własne cele życiowe                                          
wpływy dzieciństwa, domu rodzinnego
Potrzeby ego
Pożądanie serca

Teoretycznie najkorzystniej dla wszystkich sfer życia właściciela horoskopu jest, gdy znaki  Słońca i Księżyca dobrze ze sobą współgrają, co dzieje się wtedy, gdy mamy do czynienia z aspektami harmonijnymi między nimi. Wówczas najłatwiej o równowagę wewnętrzną, a tym samym o życiowe spełnienie. Niestety  zdarza się również, że światła horoskopu nie współpracują ze sobą, co prowadzi do wewnętrznego chaosu i dezintegracji ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami. 
Ponieważ to, jaki rodzaj aspektu (a tym samym faza Księżyca) powstaje, zależy od żywiołu znaków obu planet,  w tym odcinku omówię relacje pomiędzy Słońcem a Księżycem, które powstają, gdy obiekty te znajdują się w pokrewnych żywiołach: albo w powietrzu i ogniu, albo w wodzie i ziemi, a relacja ta ma charakter harmonijny, wspierający. Sytuacja taka  zdarza się zawsze, gdy przyszliśmy na świat ok. 4-5 dni przed lub po nowiu, dlatego pomiędzy Słońcem a Księżycem zachodzi sekstyl.
 
Ważna uwaga:  pisząc o aspekcie między światłami horoskopu, mam na myśli nie tylko sytuację, w której Słońce i Księżyc faktycznie tworzą jakiś uznawany w astrologii aspekt, ale także taką, w której znajdują się one w znakach mających potencjał do utworzenia danego aspektu, nawet jeśli z matematycznego punktu widzenia on „już” lub „jeszcze” nie zachodzi (choć oczywiście w sytuacji, w której mamy do czynienia z zachowaniem orby zjawiska, o których piszę,  z reguły zachodzą z większą siłą).

Sekstyl Słońca do Księżyca czyli dopasować kogoś do własnej układanki w wersji  light 

Sekstyl Słońca do Księżyca to chyba najkorzystniejsza konfiguracja  z punktu widzenia szans na szczęśliwe i w miarę bezproblemowe partnerstwo. Pokazuje ona bowiem, że ważne planety reprezentujące  fundamentalne aspekty naszej osobowości  znajdują się co prawda w różnych, lecz bardzo podobnych, bo dopełniających się żywiołach. W związku z tym posiadacze takich układów planetarnych z reguły potrafią również zaadoptować się do dość różnych oczekiwań i osobowości ludzkich bez poczucia tłamszenia jakiejś ważnej cząstki samego siebie. Ponadto takim osobom najłatwiej spotkać właściwego partnera, gdyż dysponując kluczem do aż dwóch typów energii (wodno –ziemskiej lub ognisto – powietrznej), którą sami przyswajają bez kłopotu, mają dużo większy wybór i tym samym większą szansę na odnalezienie pokrewnej duszy (np. osoba ze Słońcem w Bliźniętach i Księżycem we Lwie teoretycznie znajdzie porozumienie nie tylko z Bliźniętami, ale i z innymi znakami żywiołu powietrznego, a ponadto z reprezentantami wszystkich znaków ognistych).
Są to ludzie lubiani, sympatyczni i elastyczni, a zarazem postrzegani  jako stateczni, obliczalni i  godni zaufania. Odnajdą się nawet w związkach z dość egocentrycznymi i upartymi osobami urodzonymi na przykład na nowiu. Skutkuje to tym, że stosunkowo rzadko narzekają na samotność czy brak powodzenia, a jeśli długo nie własnej woli pozostają singlami to najprawdopodobniej wpływają na ten fakt inne trudniejsze czynniki horoskopu, które warto zbadać lub zwyczajnie dotychczas nie miały szczęścia w miłości.  

               
Wadą posiadaczy sekstylu Słońca do Księżyca może być jednak pewna niejednoznaczność, rozmycie, bycie „obłym” oraz brak wyrazistej osobowości, tej przysłowiowej łyżki „dziegciu” w miodzie, która bywa cechą równie pożądaną jak ich giętkość. 

Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera? Identyfikujesz się z przedstawionym opisem? A może nie do końca zgadzasz się z tym, co napisałam?  Zapraszam do kontaktu i zachęcam do komentowania;)


Chcesz poczytać o innych aspektach Słońca i Księżyca? 
Tekst o  koniunkcji (czyli o urodzonych na nowiu) i trygonie Słońca do Księżyca znajdziesz tutaj (kliknij tutaj): Koniunkcja i trygon Słońca do Księżyca

Tekst o opozycji Słońca do  Księżyca (czyli o urodzonych na pełni) znajdziesz tutaj (kliknij tutaj): Opozycja Słońca do Księżyca

Podziel się :)

1 komentarz:

  1. Czytam o czymś o czym nie wiem, ale trafiam na coś o czym coś wiem. Przysłowie o łyżce dziegciu. To negatywne określenie i stwierdzenie, że komuś brakuje tej łyżki dziegciu w osobowości to raczej komplement.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.