sobota, 18 maja 2019

Urodzeni podczas kwadry Księżyca a ich związki czyli czyli człowiek „z dwojej złożony natury” poszukuje partnera – wersja hard


Osoby urodzone podczas kwadry posiadają w swoich indywidualnych horoskopach nieharmonijny aspekt kwadratury pomiędzy Słońcem a Księżycem. Oznacza to, że dwie podstawowe energie kosmogramu: solarna i energia lunarna reprezentowane są  przez znaki zodiaku, które są względem siebie skrajnie niekompatybilne, co skutkuje silnym konfliktem wewnętrznym tkwiącym głęboko w osobowości.

Naturalną konsekwencją faktu, że jestem „z dwojej złożony natury” może stać się przekonanie, że wciąż przyciągają „tych niewłaściwych”.  Znajdując partnera, który mocno rezonuje ze Słońcem, jednocześnie czują rozdrażnienie, bo ten sam partner na ogół zupełnie nie rozumie i zaspakaja potrzeby Księżyca. Jeśli natomiast zwiążą się z osobą działającą kojąco na potrzeby księżycowe, zrozumienia nie znajdują ich cechy i potrzeby słoneczne itp.  W tej sytuacji doprawdy trudno o satysfakcję i spełnienie… 

Sytuacja właścicieli takich horoskopów przypomina nieco położenie bohatera tragicznego w tragedii greckiej – muszą dokonać wyboru tego, co dla nich ważniejsze, do tego z pełną świadomością, cokolwiek nie postanowią,  nie osiągną w pełni założonego celu, a zadowolenie będzie co najwyżej połowiczne.  

W rezultacie już we wczesnej młodości przeczuwają, że  być może nigdy nie osiągną pełnego szczęścia w relacji, gdyż będąc w niej, muszą iść na „zgniły kompromis”, a nawet wyrzekać się jakieś ważnej cząstki samego siebie. Zauważają, że nawet gdy to zrobią, nie przestaną odczuwać duchowej samotności z otoczeniem. Z czasem uczą się, że muszą dokonać dramatycznego  wyboru „mniejszego zła”: być samemu ze sobą (co i tak z ich skomplikowaną osobowością jest już wystarczająco trudne) czy próbować w ten własny wewnętrzny konflikt wpisać jakoś drugą osobę. W każdym razie poważny związek często dość długo nie znajduje się na liście ich życiowych priorytetów, co skutkuje opóźnieniami, a nierzadko wręcz trudnością ze znalezieniem partnera, gdy już dojdą do ładu z samym sobą i są do tego pomysłu bardziej przekonani.

Z drugiej strony osoby te chyba najłatwiej znoszą długie singlowanie, W miarę nabywania dojrzałości mogą wręcz nabrać pewności, że cena, jaką z ich skomplikowaną osobowością płacą za bycie w związku, jest zbyt wysoka i bardziej koncentrują się na innych obszarach życia, traktując relacje całkiem drugoplanowo.  Ponadto jest im nieco łatwiej zaakceptować samotność, z reguły mają jakąś odskocznię w postaci co najmniej jednej innej ważnej dla nich sfery życia,  w którą inwestują swoją energię. 

Ich niespójne wnętrze udziela się oczywiście otoczeniu. Przy bliższym poznaniu mogą być obierani jako osoby trudne, kapryśne, nieobliczalne, jakby „kanciaste” oraz takie, których po prostu nie da się zadowolić, co działa deprymująco na drugą połówkę. Niestety relatywnie często ich związki kończą się rozstaniami. 

W tej sytuacji szczególnie ważne jest poznanie swego horoskopu i natury sprzeczności pomiędzy energią Słońca a Księżyca, co przyniesie świadomość, na czym polega dwoistość charakteru oraz wewnętrzną zgodę na sytuację, w której w związku najprawdopodobniej nie odnajdziemy wszystkiego, czego poszukujemy. Z drugiej strony życie takiej osoby bywa bardziej wielowymiarowe, gdyż nawet jeśli już decydują się na związek, zwykle realizują niezagospodarowaną w nim energię solarną lub księżycową w innych dziedzinach życia.

Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera? Identyfikujesz się z przedstawionym opisem? A może jako posiadacz kwadratury Słońca do Księżyca nie do końca zgadzasz się z tym, co napisałam?  Zapraszam do kontaktu i zachęcam do komentowania;) 

Podziel się :)

2 komentarze:

  1. A ja się zastanawiałam co ze mną nie tak, a tu się okazuje kwadratura 😜 absolutna prawda z tym singlowaniem.pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za komentarz :) Pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.