Astrologiczne ABC: jak ustalić godzinę urodzenia?

 • ⏩Choć najbardziej wiarygodnym źródłem godziny urodzenia wydają się nasi rodzice, pamiętaj, że w około 25 % przypadków godzina podana przez matkę jest błędna! Zawsze zatem warto upewnić się, czy na pewno ma rację i poszukać jakiegoś potwierdzenia jej słów.
 • Zwróć uwagę na to, że godzina narodzin typu: 13.00, 5.00 z reguły jest godziną zaokrągloną, a więc niedokładną. Postaraj się zatem ją doprecyzować.
 • ⏩ Poza relacją matki lub ojca źródłem godziny urodzenia może być też dalsza rodzina – rodzeństwo, dziadkowie, a nawet znajomi, którzy z jakiś powodów towarzyszyli rodzinie w tym wydarzeniu. Zadawaj im pytania naprowadzające, pytając o „znaki szczególne”, które pozwolą im przypomnieć sobie dokładne okoliczności Twych narodzin typu: „czy właśnie kończyła się/zaczynała zmiana w pracy?”, „czy w telewizji leciał dziennik?”, „czy było już jasno/ciemno?” itp.
 • ⏩ Poszukaj Twojej bransoletki nakładanej na rączkę niemowlętom. Przejrzyj również „Książeczkę zdrowia dziecka” (choć i tu jeszcze w latach osiemdziesiątych zdarzały się błędy polegające na „hurtowym” wpisywaniu tej samej godziny wszystkim niemowlętom urodzonym podczas jednej zmiany pielęgniarek).
 •  ⏩Jeśli urodziłeś/aś się w szpitalu, zawsze możesz zgłosić się do urzędu stanu cywilnego w miejscu narodzin - osobiście, telefonicznie lub listownie – prosząc o jej odnalezienie w archiwum. W razie oporu urzędników trzeba wystąpić z formalnym wnioskiem o wydanie „zupełnego aktu urodzenia wraz z godziną urodzenia ”, uiszczając opłatę skarbową (ok.30zł).

2 komentarze:

 1. Bardzo świetna strona. Jestem pod wrażeniem -polot i finezja a jednocześnie dokładność i ta ...olbrzymia wiedza. A wisienką na torcie jest-przystępność - prosto i rzeczowo! jestem pełna podziwu.Pozdrawiam Elżbieta Beśka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Niezmiernie mi miło. Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.