Astrologiczne ABC: do czego służy horoskop urodzeniowy?Horoskop urodzeniowy, zwany inaczej kosmogramem, jest po prostu obrazem nieba, który obserwator mógł zobaczyć, zadzierając głowę w kierunku kosmosu dokładnie w miejscu i chwili Twojego przyjścia na świat. Do jego sporządzenia potrzebna jest więc data, jak najbardziej dokładana godzina oraz miejsce urodzenia.

Kosmogram jest przede wszystkim wspaniałym narzędziem umożliwiającym poznawanie samego siebie oraz ułatwiającym rozumienie tego, co przytrafia się w Twoim życiu. Wbrew obiegowym przekonaniom odczytanie Twojego horoskopu urodzeniowego nie ma nic wspólnego z wróżbiarstwem i nie daje odpowiedzi na pytanie, co konkretnie wydarzy się w Twoim życiu. Nie dowiesz się więc na przykład, kiedy wyjdziesz za mąż, ile będziesz mieć dzieci, co zrobić, by wyjść z długów ani jak poradzić sobie z trudnym rozwodem. Z takimi pytaniami zdecydowanie lepiej udać się do wróżki, do doradcy finansowego bądź psychoterapeuty. Zamiast tego Twój osobisty kosmogram podpowie Ci na przykład, jakie są Twoje prawdziwe potrzeby partnerskie czy umiejętności zarządzania finansami oraz kiedy w Twoim życiu będzie czas sprzyjający skutecznemu poszukiwaniu partnera bądź bardziej intratnej pracy.

Jako astrolog, interpretując Twój horoskop, nie odpowiem Ci zatem na pytanie, „co i kiedy na pewno się zdarzy?”. Poinformuję Cię raczej, jaka jest dla Ciebie w obecnej chwili „natura czasu” - czyli jak przedstawia się  Twoja osobista prognoza pogody na dany moment życiowy. Zamiast zgadywać „co będzie?”, odpowiem na pytanie, czy czas sprzyja realizacji Twoich zamierzeń oraz wyjaśnię, jaki jest sens aktualnych zdarzeń w odniesieniu do  Twojego horoskopu oraz życiowych planów.

Nie podam Ci też dokładnych dat – wskażę jedynie, kiedy zdarzenie, na którym Ci szczególnie zależy, jest bardziej niż kiedykolwiek prawdopodobne, a i to pod warunkiem, że zaczniesz działać w tym kierunku. 
A jeśli przeżywasz właśnie trudne chwile w jakiejś dziedzinie życia, podpowiem Ci, jaki mogą mieć one głębszy cel w kontekście Twego rozwoju oraz kiedy skończy się to, co nieprzyjemne, choć czasem konieczne. Pamiętajmy, że nic bardziej nie rozwija człowieka i nie ułatwia wprowadzanie niezbędnych zmian niż doświadczanie kryzysów życiowych.

Uwaga! Istnieje dział astrologii zwany astrologią horarną pozwalający uzyskiwać dość precyzyjną odpowiedź na konkretne pytania o to, jak potoczą się pewne sprawy w Twoim życiu. Astrologia horarna nie bazuje jednak na horoskopie urodzeniowym, lecz na horoskopie sporządzonym na moment zadania pytania astrologowi. Szczegóły na temat tej techniki znajdują się w zakładce „pytanie do astrologa”.

Zapewne nie jest dziełem przypadku, że wielu klientów astrologów prosi o konsultację właśnie w momencie przeżywania jakiegoś poważniejszego życiowego kryzysu. Prawie zawsze znajduje to potwierdzenie w trudnych układach planetarnych oddziałujących właśnie na indywidualny kosmogram. Z punktu widzenia psychologii kryzysy życiowe mogą nas wiele nauczyć, doprowadzając do wyrwania się ze starych, utartych kolein życia, w których nie chcemy już dłużej tkwić. Jeśli więc czujesz, że znalazłeś się w samym środku cyklonu, analiza Twojego kosmogramu da Ci odpowiedź na pytanie, jakie czynniki astrologiczne wyzwoliły obecną sytuację życiową oraz - co często najważniejsze – do czego ów kryzys ma Cię doprowadzić i kiedy się zakończy.

Korzystanie z astrologii jako źródła wiedzy o człowieku wymaga współpracy ze strony klienta. Astrolog może co prawda w oparciu o reguły astrologiczne prawidłowo odczytać osobowość i potencjały widoczne w kosmogramie także bez podstawowej wiedzy na temat sytuacji życiowej jego właściciela, jednak nigdy z samego horoskopu nie dowie się, na jakim poziomie i w jakim kontekście życiowym ów potencjał jest realizowany. Dość powiedzieć, że inaczej potoczy się życie królewicza, a inaczej żebraka, nawet jeśli ich horoskopy urodzeniowe są identyczne

.   

Nie należy oczekiwać również spektakularnych proroctw i wieszczenia przyszłych zdarzeń w „w ciemno”. Astrologia to nie jasnowidzenie. Nim więcej szczegółów na temat aktualnego położenia życiowego klienta, tym większa użyteczność astrologii i trafność opisu „natury nadchodzącego czasu”. Ta sama konfiguracja dotycząca np. życia miłosnego inaczej przecież realizuje się u osoby będącej w stałym związku, a inaczej u singla. Odmiennie też potoczy się życie zawodowe dyrektora banku, a jeszcze inaczej osoby wykonującej zawód pracownika ochrony. Skoro nikt nie wymaga diagnozowania „w ciemno” od lekarza czy psychoterapeuty, dlaczego wymagać tego od osoby wykonującej zawód doradcy życiowego, która jako narzędziem pracy posługuje się astrologią?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.