Zacznij tutaj


Witam Cię na blogu poświęconym profesjonalnej astrologii – takiej przez duże A.
Jeśli jesteś – jak większość moich czytelników - zainteresowany astrologią, chcesz ją poznać lub jesteś już przekonany o jej skuteczności i użyteczności, lecz jednocześnie „nie wierzysz” we wróżby i horoskopy w potocznym tego słowa rozumieniu – dobrze trafiłeś! Mój blog jest właśnie dla Ciebie.

Też kiedyś myślałam, że astrologia to znaki zodiaku, horoskop w gazecie, a wersji bardziej zaawansowanej przepowiadanie przeszłości będące wyrokiem, którego lepiej nie usłyszeć, gdyż jest nieodwołalny, a my już nic w naszym życiu nie jesteśmy w stanie zmienić. Bałam się, że zasugeruję się tym, co zobaczę w horoskopie i ten sposób astrologiczna interpretacja stanie się samospełniającą się przepowiednią, a ja zaś stracę kontrolę nad tym, co się dzieje. Oczywiście nic takiego nigdy się nie zdarzyło.

Na szczęście astrologia profesjonalna oferuje zupełnie coś innego niż wynika z obiegowych opinii. Nie ukrywam, że to „królewska wiedza” – bardzo pomocna i fascynująca, lecz niekiedy... nieco rozczarowująca. Może bowiem więcej, niż sądzą sceptycy, ale jednocześnie mniej niż oczekują jej pasjonaci. Moimi obserwacjami i przemyśleniami na ten temat dzielę się na blogu, który nie bez powodu nazwałam „Blogiem racjonalnego astrologa”. Racjonalny znaczy bowiem rozsądny, krytyczny, oparty na logicznym rozumie.