niedziela, 5 maja 2019

Urodzeni podczas nowiu i trygonu Słońca do Księżyca a ich związki czyli czekam sobie spokojnie na swojego amatora


Powiedz mi, w jakiej fazie Księżyca przyszedłeś na świat, a opowiem Ci, jak prawdopodobnie będą wyglądać twoje relacje damsko – męskie 😃.  Myślę, że w stwierdzeniu tym nie ma cienia przesady. Dlatego analizując każdy horoskop –  w tym także horoskop singla szukającego związku – zazwyczaj    mocno skupiam się na tym, w jakiej fazie Księżyca przyszedł on/ona na świat. Zauważyłam bowiem, że ten wydawać by się mogło niepozorny element kosmogramu zaskakująco wiele mówi na temat naszych potrzeb oraz trudności na obszarze partnerstwa. Często wręcz pokazuje wyraźnie czy oraz jakiego rodzaju przeszkody – i to na bardzo głębokim poziomie - napotykamy na drodze do  zbudowania satysfakcjonującej relacji.

Z astrologicznego punktu widzenia fazę Księżyca towarzyszącą naszym narodzinom wyznacza po prostu  usytuowanie Księżyca względem Słońca. Jednakże w astrologii typologia faz księżycowych nie ogranicza się tylko i wyłącznie do znanego wszystkim z astronomii nowiu, pełni oraz dwóch kwadr. Pomiędzy nimi są jeszcze fazy przejściowe - w sumie jest ich aż siedem. Patrząc na horoskop, rozpoznaje się je na podstawie rodzaju aspektu, które te dwa kosmiczne obiekty tworzą ze sobą w kosmogramie. 

Faza księżyca, podczas której nastąpiło urodzenie, jest tak istotna jeśli chodzi o  znalezienie możliwych przyczyn wieloletniego singlowania czy braku satysfakcji ze związków przede wszystkim dlatego, że jest ona kluczem do zbadania absolutnych postaw naszej osobowości, na którą w dużej mierze składa się właśnie znak Słońca i znak Księżyca oraz ich kompatybilność lub jej brak. Oba te ciała niebieskie symbolizują przecież komplementarne energie składające się na psyche człowieka. Oto tylko niektóre z nich symbolicznych znaczeń:

Słońce
Księżyc
Potrzeby i dążenia świadome                 
potrzeby i dążenia nieświadome
Męskość                                                   
kobiecość
Postać dorosłego                                    
postać dziecka
Własne cele życiowe                                          
wpływy dzieciństwa, domu rodzinnego
Potrzeby ego
Pożądanie serca

Teoretycznie najkorzystniej dla wszystkich sfer życia właściciela horoskopu jest, gdy znaki  Słońca i Księżyca dobrze ze sobą współgrają, co dzieje się wtedy, gdy mamy do czynienia z aspektami harmonijnymi między nimi. Wówczas najłatwiej o równowagę wewnętrzną, a tym samym o życiowe spełnienie. Niestety  zdarza się również, że światła horoskopu nie współpracują ze sobą, co prowadzi do wewnętrznego chaosu i dezintegracji ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.  

Ponieważ to, jaki rodzaj aspektu (a tym samym faza Księżyca) powstaje, zależy od żywiołu znaków obu zaangażowanych planet,  w tym odcinku skupię się na  konfiguracjach, w  których zarówno Słońce, jak i Księżyc przebywa w tym samym żywiole. Zawsze zachodzą wówczas między nimi aspekty harmonijne:  koniunkcja (która oznacza, że urodzenie miało miejsce w okolicach nowiu) lub trygon wskazujący na to, że dana osoba przyszła na świat ok. 4-5 dni przed lub po pełni). 
   
Ważna uwaga:  pisząc o aspekcie między światłami horoskopu, mam na myśli nie tylko sytuację, w której Słońce i Księżyc faktycznie tworzą jakiś uznawany w astrologii aspekt, ale także taką, w której znajdują się one w znakach mających potencjał do utworzenia danego aspektu, nawet jeśli z matematycznego punktu widzenia on „już” lub „jeszcze” nie zachodzi (choć oczywiście w sytuacji, w której mamy do czynienia z zachowaniem orby zjawiska, o których piszę,  z reguły występują z większą siłą).

Koniunkcja i trygon Słońca do Księżyca czyli czekam spokojnie na swojego amatora 
Z punktu widzenia potencjału do tworzenia związków partnerskich obie te konfiguracje - koniunkcja oraz trygon - działają dość podobnie. Mocną stroną jest tu silna wewnętrzna spójność, która wynika z harmonijnego połączenia wymiarów osobowości symbolizowanych przez Słońce i Księżyc. W rezultacie osoby te promieniują spójną, jednolitą energią (ognistą, powietrzną, ziemską lub wodną), a przez potencjalnych partnerów odbierane są jako zdecydowane, wyraziste i jednoznaczne – słowem jako wiedzące, czego chcą od życia i związków. Identyczny żywioł obu planet pozwala im bowiem łatwo odkryć swoje najważniejsze potrzeby, a następnie dobitnie zakomunikować je światu, co oczywiście sprzyja ich zaspokojeniu – także w życiu miłosnym. Jednym słowem potencjalny partner od razu wie, z kim ma do czynienia i czy pasuje mu ktoś o tak wyraźnej ekspresji związanej z danym żywiołem.

Niestety to, co jest atutem, bywa zarazem problematyczne. Co prawda dzięki swej wyrazistości  ludzie ci potrafią skutecznie wyeliminować osoby, którym nie po drodze z „ich” żywiołem i które z tego powodu nie rokują na zgodne pożycie. Jednak z racji swego silnego indywidualizmu, nieeleastyczności, niechęci (a nawet braku umiejętności) do dostosowania się, szczególnie oni muszą – czasami dość długo -  czekać na sytuację, w której to  „trafił swój na swego” – czyli na spotkanie kogoś, kto zaakceptuje ich po prostu takimi, jakimi są,  „z całym dobrodziejstwem inwentarza”. 

Choć koniunkcja i trygony działają podobnie jeśli chodzi o potencjalne problemy związkowe, te drugie są z reguły nieco łagodniejsze w realizacji. W przypadku koniunkcji opisywane przeze mnie cechy są z reguły o wiele bardziej nasilone, gdyż mamy w niej do czynienia nie tylko z dwoma ważnymi planetami w tym samym żywiole, ale wręcz w tym samym znaku zodiaku. Urodzeni podczas nowiu Księżyca mają zatem zaostrzone zarówno zalety, które mogą być urocze dla określonych typów ludzi, jak i wady, które bywają drażniące, a wręcz nieznośne dla osób, których horoskop jest niekompatybilny z tymże zaakcentowanym przez koniunkcję znakiem zodiaku. Tak więc dość często są to istoty, które – jak w przypadku stellum -  albo bardzo się lubi, albo się za nimi zbytnio nie przepada.

Samotnym klientom urodzonym z koniunkcją lub trygonem Słońca i Księżyca zalecam więc przede wszystkim cierpliwość i kierowanie się słynnym powiedzeniem: „albo wóz, albo przewóz”. W ich przypadku rzadko jest szansa na rozsądny kompromis i zgodne życie z kimś, kto pasuje do ich dominującego żywiołu tylko połowicznie. Osoby te często tworzą szczęśliwe związki dopiero z partnerami mającymi w horoskopie silnie zaznaczony ten sam (lub chociaż pokrewny) żywioł, a więc emanującymi tą samą energią. Muszą po prostu trafić na swojego amatora. 

Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera? Identyfikujesz się z przedstawionym opisem? A może nie do końca zgadzasz się z tym, co napisałam?  Zapraszam do kontaktu i zachęcam do komentowania 😊


Chcesz poczytać o innych aspektach pomiędzy Słońcem a Księżycem?
Tekst o opozycji Słońca i księżyca (czyli o urodzonych podczas pełni) znajduje się tutaj (kliknij tutaj) : Opozycja Słońca i Księżyca 

Tekst o sekstylu Słońca i Księżyca znajduje się tutaj (kliknij tutaj):  Sekstyl Słońca do Księżyca


Podziel się :)

4 komentarze:

 1. Dobry wieczór Pani opisuje sytuacje , w której koniunkcja dotyczy świateł w tym samym znaku. Nie wspomina Pani o sytuacji, w której koniunkcja występuje w znakak sąsiednich na przykład w moim przypadku słońce 26° panny księżyc 1° wagi aspekt harmonijny w nieharmonijnych znakach

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie, nie opisuję, ponieważ takiej sytuacji nie uznaję za koniunkcję. Otóż koniunkcja zachodzi tylko wtedy, gdy planety są w identycznym znaku. Czyli nie ma tu znaczenia odległość kątowa czy bliskość "matematyczna", ale wyłącznie pokrewieństwo energetyczne. Tak sądzili starożytni i ja również zgadzam się z tą teorią. Skoro aspekt koniunkcji nazywany bywa "komunią dusz", a jakiej komunii można mówić, gdy planety ją tworzące należą do różnych żywiołów i jakości oraz całkowicie ze sobą sprzecznych znaków zodiaku? Co więcej - nie ma przecież większych różnic w zodiaku od tych, które występują pomiędzy znakami znajdującymi się na kole tuż obok siebie (np. między Panną a Wagą). Reasumując, opisana przez Panią/Pana konfiguracja obrazuje stan nieba już po nowiu astrologicznym, nawet jeśli Księżyc - jak to podczas nowiu astronomicznego- był jeszcze niemal niewidoczny na niebie. Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z kwadraturą słońca do księżyca? Słońce mam w raku, a księżyc w wadze

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpis na temat kwadratury Słońca i Księżyca znajduje się tutaj:

  https://www.astrorady.pl/2019/05/urodzeni-podczas-kwadry-ksiezyca-ich.html

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.