środa, 2 sierpnia 2017

Najlepsze daty na ślub w 2018 roku

🌟🌟🌟

Update: dostępna jest już moja analiza dat ślubnych w 2019 roku. Oto link: Najlepsze daty na ślub w 2019 roku

Jaki horoskop ślubu to dobry horoskop? Ano taki, w którym ilość harmonijnych konfiguracji - według tradycji zwiastujących udane pożycie małżeńskie -  przeważa nad tymi  nieharmonijnymi.  Tak, tak –  nieharmonijne układy horoskopowe są na ogół nieuniknione, ponieważ - jak się za chwilę przekonamy - właściwie nie ma takiego momentu w ciągu roku, w którym jakiś element kosmogramu nie mógłby być lepiej położony bądź też korzystniej aspektowany. Zresztą kilka trudniejszych   konfiguracji jest  przecież potrzebnych w każdym dobrym związku –  a już  szczególnie w takim, w którym  małżonkowie doczekają w szczęściu i miłości złotych godów.

Jak szukać takich dni w ciągu roku, które wydają się szczególnie dobrze wróżyć nowożeńcom?  Nie jest to rzecz łatwa, gdyż trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. W przypadku wyznaczania  dat sprzyjających braniu ślubów pole manewru znacząco ogranicza również to, że ceremonie te na ogół odbywają się w soboty, ewentualnie jeszcze w piątki bądź w okolicach długich weekendów -  i to na ogół w godzinach południowo - wieczornych.  Z jednej strony jest to dla astrologa  korzystne, gdyż zawęzi nam zakres poszukiwań z 365 dni w roku do ok. 100. Niestety  jest również druga strona medalu - sporo korzystnych dat nie będzie mogło być wziętych pod uwagę. No chyba że ktoś zdecyduje się na wzięcie ślubu na przykład w środę do południa;)
W tym miejscu niecierpliwych i planujących ślub w przyszłym roku odsyłam do ostatniego akapitu mojego wpisu, gdzie pojawiają się konkretne daty.  Zaś osoby interesujące się astrologią zapraszam do przeczytania analizy krok-po-kroku, która pokaże Wam, w jaki sposób  ustaliłam, które dni będą najkorzystniejsze do zawarcia małżeństwa,  a których lepiej unikać.  

Krok 1: Pozycja planet pokoleniowych i społecznych w horoskopie ślubu
Poszukiwanie  najlepszych  dat   zaczynamy od  przewertowania efemeryd i przyjrzenia się, w jakich znakach zodiaku w roku 2018 znajdować się będą poszczególne planety. Mniejszą wagę przywiązujemy  do znaku Urana, Neptuna i Plutona – to planety pokoleniowe, przebywające w tym samym znaku przez wiele lat. Ich pozycja będzie jednak istotna o tyle, że  w  dniu ślubu nie  powinny  one tworzyć nieharmonijnych aspektów z „planetami osobistymi” ślubnego horoskopu.  Urana, Neptuna i Plutona bierzemy również pod uwagę  już po ustaleniu konkretnej daty ślubu, przy wyborze dokładnej godziny uroczystości (staramy się, by nie znalazły się one na osiach horoskopu).
 Dużo ważniejsza będzie natomiast pozycja Jowisza i Saturna w znakach  - przede wszystkim z uwagi na aspekty harmonijne i nieharmonijne, jakie potencjalnie mogą one stworzyć ze Słońcem, Księżycem, Wenus lub Marsem w horoskopie ślubu (np. Jowisz w Wadze ma potencjał do stworzenia koniunkcji lub wzmacniającego trygonu z Wenus w dni, w których przebywać będzie ona w znakach powietrznych, a Saturn w Strzelcu może nam utworzyć niepożądaną koniunkcję lub kwadraturę z Wenus w znakach jakości zmiennej). Co prawda zawsze lepiej, by planety społeczne były w mocnej pozycji (na przykład w swym władztwie lub wywyższeniu),  no ale przecież nikt, kto jest zakochany i snuje plany matrymonialne, nie będzie czekał latami na ewentualną zmianę znaku przez Jowisza i Saturna na bardziej korzystny (na to w przypadku Jowisza czasami trzeba by poczekać kolejny rok, zaś w przypadku Saturna nawet i długie 2 lata). 
Na szczęście w roku 2018 nie będzie aż  takich dylematów. Jowisz będzie bowiem przebywał w neutralnym dla siebie znaku Skorpiona, by w grudniu wejść do  znaku Strzelca, którym włada (to bardzo dobre położenie).  Tak się  również składa, że przyszłym nowożeńcom sprzyjać będzie także Saturn, który przez cały 2018 rok będzie przebywał w znaku Koziorożca – czyli w zajmie bardzo silną, stabilną pozycję w swym władztwie (a dzieje się to co 27 -29 lat!).     

Krok 2:  Eliminujemy dni ze słabą pozycją Wenus w 2018 roku
  Przy wytyczaniu najlepszej daty na ślub,  zawsze uważnie przyglądamy się planecie Wenus. Jako że jest ona naturalnym władcą miłości i wszelkich relacji międzyludzkich, toteż jej mocna pozycja w horoskopie zawarcia związku małżeńskiego jest wręcz nieodzowna. Zacznijmy jednak „od końca” – czyli od wyeliminowania tych dni w roku, w których będzie ona przebywała w znakach swego wygnania lub upadku – to jest w Baranie, Pannie lub w Skorpionie:


Rok 2018
Wenus w Baranie
6.03 – 31.03
Wenus w Pannie
10.07 – 6.08
Wenus w Skorpionie
9.09 – 31.10, 3.12 – 31.12

I tak oto powstały przedziały czasowe, w których branie ślubu z astrologicznego punktu widzenia na pewno nie jest wskazane. Jak widzimy, odpada wiele lubianych i popularnych – chociażby z racji pogody – terminów: większa część lipca i początek sierpnia, a potem praktycznie cały wrzesień i październik (!).   

Krok 3: Eliminujemy dni ze słabą pozycją Marsa w 2018 roku
Ponieważ nie chcielibyśmy też osłabiać pierwiastka męskiego w horoskopie ślubu, musimy również wyeliminować daty, w których słabą pozycję będzie miał Mars – tj. dni, w których będzie on przebywał w Byku, Raku lub w Wadze. Okazuje się, że o ile rok 2018 będzie pod tym względem bardzo łaskawy, bowiem Mars nigdy nie znajdzie się w tychże znakach (za to w roku 2019  będziemy musieli być o wiele bardziej czujni).

Krok 4: Szukamy dni z mocną pozycją Wenus w 2018 roku
Kiedy zatem warto wziąć ślub w 2018 roku? Poszukajmy sprzyjających pozycji Wenus. Według tradycji astrologicznej Wenus jest silna, gdy przebywa w znaku Ryb (wywyższenie), Byka lub Wagi (władztwo): 

2018
Wenus w Rybach
11.02 – 6.03
Wenus w Byku
1.04 - 24.04
Wenus w Wadze
7.08 – 9.09

Widzimy więc, jakie przedziały czasowe z mocną pozycja  „planety miłości” w znaku wstępnie wchodzą w rachubę.

Krok 5:  Analizujemy konfiguracje planetarne w weekendy z mocną pozycją Wenus 
Niestety to jeszcze nie koniec pracy - daty z tych przedziałów czasowych muszą być one poddanej dalszej analizie polegającej na poszukiwaniu nieharmonijnych układów astrologicznych, które  powstaną na niebie w tym czasie pomimo silnej  Wenus, takich jak m.in.:
⏩ Słaba pozycja Marsa  w znaku  (jednak jak ustaliliśmy w 2018 roku nie ma takich dat)
⏩ Słaba pozycja Księżyca  (Księżyc w Skorpionie lub Koziorożcu)
⏩ Planety osobiste w retrogradacji, których w miarę możliwości należy unikać, ponieważ:
- Merkury w retro może spowodować problemy z komunikacją w dniu zaślubin i potem w związku małżeńskim ( podczas ślubu mojej siostry ksiądz zapomniał długopisu i aby nowożeńcy podpisali stosowne dokumenty, musiał podczas uroczystości wrócić na chwilę do zakrystii;)
- Wenus w retro generalnie osłabia pierwiastek  żeński (czyli małżonkę), zaś Mars w retro pierwiastek męski (czyli męża)
⏩ Nieharmonijny aspekt Saturna do Księżyca, Wenus, Marsa lub Księżyca (koniunkcja, kwadratura, opozycja)
⏩ Nieharmonijny aspekt Urana, Neptuna lub Plutona do Księżyca, Wenus, Marsa lub Księżyca   (kwadratura, opozycja, koniunkcja)
⏩ Nieharmonijne aspekty Marsa do planet osobistych
Wystąpienie tychże  konfiguracji  jest mniejszym lub większym przeciwwskazaniem do ślubu w  danym dniu.  
 Z drugiej jednak strony trzeba także uwzględnić czynniki wzmacniające horoskop, które stanowią przeciwwagę dla układów nieharmonijnych, takie jak:
⏩ Korzystna pozycja Księżyca (Księżyc w Byku bądź w Raku)
⏩ Harmonijne aspekty Księżyca do planet osobistych, a zwłaszcza do Wenus
⏩ Aspekty Jowisza do Słońca, Księżyca, Wenus lub Marsa – od najbardziej  pożądanych, takich jak koniunkcja, trygon lub sekstyl, po teoretycznie nieharmonijne, ale i tak mile widziane - czyli kwadraturę lub opozycję (Jowisz to Jowisz;)
⏩ Aspekty harmonijne Saturna do planet osobistych –  trygon i sekstyl sprzyja stabilizacji i trwaniu związku małżeńskiego

Poniżej prezentuję tabelkę zawierającą weekendy w roku 2018, podczas których Wenus przebywa w Rybach, w Byku bądź w Wadze. Obok dat naniosłam najważniejsze czynniki astrologiczne osłabiające oraz wzmacniające  horoskop ślubu na dany dzień:   

Legenda:
💘 - bardzo dobry dzień na ślub
💙 - dobry dzień na ślub
💛 - nie najgorszy dzień na ślub
❤ - niewłaściwy dzień na ślub 

konfiguracje szczególnie niepożądane w horoskopie ślubu 

             konfiguracje szczególnie pożądane w horoskopie ślubu 

Data w 2018
Konfiguracja nieharmonijna
Konfiguracja harmonijna
16.02 pt  💙
Wenus kwadratura Mars, Słońce w Wodniku, Mars kwadratura Neptun
Słońce kwadratura Jowisz, Wenus sekstyl Saturn, koniunkcja Księżyc/Wenus/Neptun
17.02 sob 💙
Wenus kwadratura Mars, Słońce w Wodniku, Mars kwadratura Neptun
Słońce kwadratura Jowisz, Wenus sekstyl Saturn, koniunkcja Księżyc/Wenus/Neptun
23.02 pt 💛
Wenus i Merkury kwadratura Mars, Słońce kwadratura Księżyc, Mars kwadratura Neptun
Słońce sekstyl Saturn
24.02 sob 💛
Wenus, Merkury kwadratura Mars, Półkrzyż Wenus/Mars/Księżyc, Mars kwadratura Neptun
Słońce sekstyl Saturn
2-3.03 💙
Wenus i Merkury  kwadratura Mars, Słońce koniunkcja Neptun
Słońce sekstyl Saturn, Wenus trygon Jowisz
1.04 nie (Wielkanoc) ❤
Merkury w retro, Księżyc opozycja Uran i kwadratura Pluton  
Księżyc w Wadze, Wenus trygon Mars i Saturn
2.04 pon (Wielkanoc) ❤
Księżyc w Skorpionie, Merkury w retro 
Wenus trygon Mars i Saturn
6.04 pt 💘
Merkury w retro 
Wenus trygon Mars i Saturn
7.04 sob❤
Merkury w retro , Księżyc w Koziorożcu w koniunkcji z Marsem i Saturnem
Wenus trygon Mars i Saturn
13.04 pt ❤
Merkury w retro 
Słońce kwadratura Mars/Pluton,

Słońce koniunkcja Uran
Wenus trygon Mars i Saturn, Księżyc trygon Jowisz
14.04 sob ❤
Merkury w retro 
Słońce kwadratura Pluton ,

Słońce koniunkcja Uran
Wenus trygon Mars i Saturn, Księżyc kwadratura Saturn
20.04 pt 💙
Słońce koniunkcja Uran
Mars w Koziorożcu, Księżyc w Raku (od godz.16), Wenus opozycja Jowisz
21.04 sob 💘
Księżyc opozycja Mars,
Mars w Koziorożcu, Księżyc w Raku,  Wenus opozycja Jowisz
10.08 pt ❤
Mars w retro w Wodniku, Merkury w retro, Księżyc opozycja Mars, Mars kwadratura Uran, Wenus kwadratura Saturn
Słońce, Księżyc  kwadratura Jowisz, Wenus trygon Mars, Księżyc sekstyl Wenus  
11.08 sob ❤
Mars w retro w Wodniku, Merkury w retro, Mars kwadratura Uran, Wenus kwadratura Saturn
Słońce, Księżyc kwadratura Jowisz, Wenus trygon Mars,  Nów (koniunkcja Słońca i Księżyca)

17.08 pt 💛
Mars w retro w Koziorożcu,  Merkury w retro, Księżyc w Skorpionie
Księżyc koniunkcja Jowisz
18.08 sob ❤
Mars w retro w Koziorożcu,  , Merkury w retro, Księżyc w Skorpionie, Słońce kwadratura Księżyc

24.08 pt💙
Mars w retro, w Koziorożcu,    Wenus kwadratura Pluton
Słońce trygon Saturn i Uran, Księżyc trygon Wenus, Księżyc kwadratura Jowisz
25.08 sob 💙
Mars w retro, w Koziorożcu,  Wenus kwadratura Pluton
Słońce trygon Saturn i Uran, Księżyc trygon Wenus, Księżyc kwadratura Jowisz
31.08 pt 💘
Wenus Kwadratura Mars, Wenus kwadratura Pluton
Słońce trygon Saturn i Uran, Mars w Koziorożcu,  Księżyc w Byku, Słońce trygon Księżyc
1.09 sob 💙
Wenus Kwadratura Mars ,Wenus kwadratura Pluton, Słońce opozycja Neptun
Słońce trygon Saturn i Uran, Mars w Koziorożcu,  Księżyc w Byku, Księżyc opozycja Jowisz, Księżyc trygon Pluton
7.09 pt 💙
Wenus kwadratura Mars, Słońce opozycja Neptun
Mars w Koziorożcu,  Słońce sekstyl Jowisz, Słońce trygon Pluton, Księżyc kwadratura Jowisz
8.09 sob 💘
Wenus kwadratura Mars, Słońce opozycja Neptun
Mars w Koziorożcu,  Słońce sekstyl Jowisz, Słońce trygon Pluton, Księżyc kwadratura Jowisz, Księżyc sekstyl Wenus 
23.11 pt ❤
Słońce opozycja Księżyc, Słońce kwadratura Mars, Księżyc kwadratura Mars, Wenus opozycja Uran, Wenus kwadratura Pluton
Słońce koniunkcja Jowisz , Księżyc opozycja Jowisz
24.11 sob ❤
Słońce kwadratura Mars, Księżyc kwadratura Neptun, Wenus opozycja Uran,  Wenus kwadratura Pluton
Słońce koniunkcja Jowisz, Księżyc trygon Wenus (późne popołudnie)
30.11 pt ❤
Słońce i Księżyc kwadratura Mars (półkrzyż), Wenus opozycja Uran 
Słońce koniunkcja Jowisz
1.12 sob ❤
Słońce kwadratura Mars, Wenus opozycja Uran 
Słońce koniunkcja Jowisz

Krok 6: Poszukujemy innych atrakcyjnych  dat w 2018 roku
  To jednak jeszcze nie koniec możliwości -  zawsze warto też przeanalizować daty,  w których co prawda Wenus nie będzie w znaku swego władztwa czy wywyższenia, lecz neutralną pozycję „planety miłości” w horoskopie ślubu zrekompensują inne sympatyczne astrologiczne układy.
 Ponieważ Jowisz prawie przez cały rok będzie przybywał w znaku Skorpiona, teoretycznie dobrze rokować mogą być daty z Wenus w znaku ziemskim lub wodnym. Jednocześnie jednak nie chcemy, by w dniu ślubu „planeta miłości” przebywała w Pannie lub w Skorpionie, a okres jej pobytu w znaku Ryb i Byka został już przeanalizowany wcześniej. Pozostał więc znak Koziorożca i Raka. Niestety w weekend 1-2.06, w którym Wenus w Raku utworzy ścisły trygon z Jowiszem, Księżyc przebywać będzie w znaku Koziorożca, a więc termin ten nie wchodzi  w rachubę (z kolei tydzień wcześniej, 25-26.05, Wenus w Raku zmierza do opozycji z Saturnem w Koziorożcu).  
 A co z Wenus w Koziorożcu? Tu czeka nas miła niespodzianka, bowiem wyjątkowo dobrze prezentuje się początek stycznia 2018, kiedy to aż roi się od harmonijnych, wzmacniających aspektów – i to nie tylko do Wenus, co widać w tabelce poniżej: 


Konfiguracje harmonijne
Konfiguracje nieharmonijne
5.01 pt 💙
Słońce koniunkcja Wenus, Słońce i Wenus sekstyl Jowisz,

Słońce sekstyl Mars, Mars koniunkcja Jowisz, Księżyc trygon Saturn, Słońce i Wenus sekstyl Neptun 
Słońce i Wenus koniunkcja Pluton
6.01 sob 💘
Słońce koniunkcja Wenus, Słońce i Wenus sekstyl Jowisz, Słońce sekstyl Mars, Mars koniunkcja Jowisz

Księżyc sekstyl Jowisz, Księżyc sekstyl Pluton, Słońce i Wenus sekstyl Neptun 
Słońce i Wenus koniunkcja Pluton

Mimo braku wzmocnienia Wenus przez jej położenie w znaku to zdecydowanie najładniejszy astrologiczny weekend dla nowożeńców.

Kiedy zatem wziąć ślub w 2018 ?
Pamiętając, że nie ma dat idealnych, widzimy, że całkiem miło wygląda czas od połowy lutego oraz pierwszy weekend marca. Z astrologicznego punktu widzenia ślub można  brać także 6.04. 2018 (piątek), a potem 20, a zwłaszcza 21.04. Kto nie zdąży zrobić tego wiosną, powinien zaczekać aż do 2 połowy sierpnia – korzystny będzie weekend 24-25.08 oraz 31.08 (znów piątek), ewentualnie także 1.09 (sobota) oraz 7-8.09  ( z akcentem na ten drugi dzień).
Niestety tak dobrze zapowiadająca się astrologicznie końcówka listopada i początek grudnia (koniunkcja Słońca z Jowiszem w Strzelcu) jest mocno skiepszczona przez nieharmonijne aspekty ciężkich planet. Podobnie przyszłoroczna Wielkanoc, pierwsza połowa kwietnia oraz sierpnia, oględnie rzecz ujmując, nie wyglądają zachęcająco.  
Kiedy zatem brać ślub w 2018? Gdybym to ja planowała zamążpójście na przyszły rok, uroczystość odbyłaby się w Trzech Króli o godzinie … 15.
Podziel się :)

39 komentarzy:

 1. bardzo ciekawy artykul. na pewno wezme pod uwage

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super artykuł! Właśnie sprawdziłam tranzyty na 6.01.2018 ale mój partner ma wtedy kwadraturę Słońca i Wenus do Saturna, więc chyba będę musiała poszukać innej daty:( Pani Doroto - a czy widzi Pani jakieś inne super daty w 2018 poza weekendami? Planujemy ślub cywilny, bez większej liczby gości, więc moglibyśmy go zorganizować np. w pon czy czw. Dziękuję;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za komentarz. Obiecuję zerknąć. Dam znać. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przewertowałam efemerydy i nie znalazłam żadnych innych dobrych terminów poza tymi oznaczonymi w moim opracowaniu niebieskim serduszkiem lub serduszkiem ze strzałką. Jeśli Państwo biorą pod uwagę dzień roboczy, to do tego zbioru mogę dodać jeszcze czwartek 5.04 oraz środa 5.09.

   Usuń
 5. Witam, a czy widać na horyzoncie jakieś fajne daty na ostatni kwartał tego roku?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzałam - raczej ciężko, ale jeśli już miałabym się decydować to dość ładnie wygląda 15-16.09 14.10 (po godz. 12), ewentualnie jeszcze 9.12. Pozdrawiam

   Usuń
 6. Witam. Bardzo przydatny artykuł.
  Czy wiadomo już jak się miewają sprawy w 2019r ?
  Kiedy wenus jest w "szczęśliwych" znakach zodiaku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczęśliwe daty na 2019 to już temat na kolejny artykuł, który jest w przygotowaniu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna analiza!
  A czy 30.12.17 jest dobrą datą na ślub?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję;) Co do 30.12.2017 - jest nie najgorzej, ale jak to mówią, " szału też nie ma". Pozytywnie wzmocniona energia męska automatycznie wzmacnia pozycję męża w związku. Ponadto bardzo silny Saturn, co ma swoje dobre, ale i słabsze strony.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Super artykuł, no i dyskusja oczywiście :)
  A czy można prosić o daty retrogradacji planet w 2018 roku?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję☺. A te daty retrogradacji miałabym podać w jakim celu/kontekście? Bo same w sobie nie pasują do tego tematu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) Retrogradacja Wenus, czy Merkurego też ma duży wpływ na stabilny i udany związek... Nie jestem astrologiem, ale na mairę mojej wiedzy jest to ważne w planowaniu tak ważnych dat życiowych, by nie podejmować wtedy tak ważnych decyzji :)

   Usuń
  2. Oczywiście - retrogradacje planet osobistych uwzględniłam w mojej analizie, ale dla porządku podaję ich terminy.

   Merkury - retrogradacja 2018
   24.03 - 16.04 (w Baranie)
   27.07 - 20.08 ( w Lwie)
   18.11 - 7.12 ( w Strzelcu/Skorpionie)

   Wenus - retrogradacja 2018
   6.10 - 17.11 ( w Pannie/Wadze)

   Mars - retrogradacja 2018
   27.06 - 28.08 (w Wodniku/Koziorożcu)

   Usuń
 13. Jaka godzina 21.04.18 w Łodzi jest najkorzystniejsza na zawarcie związku małżeńskiego? Co Pani powie na godz.12.30 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 21.04.2018 o 12.30 to całkiem niezły wybór - brak malefików na osiach, a władcy ascendentu i descendentu w luźnym trygonie. Mam tylko jedną uwagę - moment zawarcia małżeństwa wyznacza nie oficjalna godzina rozpoczęcia ceremonii, lecz chwila złożenia przysięgi. Jeśli ślub zaplanowany jest na 12.30, to minie przynajmniej parę minut i realnie nastąpi to ok. 12.40 w przypadku ślubu cywilnego, a w przypadku kościelnego jeszcze później.
   Warto zwrócić uwagę na to, by wierzchołek 4 domu nie znalazł się już w Skorpionie, bo będzie bardzo blisko.
   Pewnie najkorzystniej byłoby zamówić ślub na 12.15, ale to raczej niemożliwe. Z kolei o 12.00 Księżyc może jeszcze rezydować w 12 domu.
   Reasumując - najkorzystniej byłoby o 12 i w miarę możliwości przeciągnąć przysięgę na 12.15, albo 12.30 i wtedy odwrotnie - dążyć do tego, by przysięga złożona została jak najprędzej;) Powodzenia!

   Usuń
 14. Ma Pani racje z tymi godzinami 21.04.18. Zastanawiaja mnie luźne opozycje księżyca do saturna i do Marsa w tym dniu... jak to bedzie wpływać na relacje. A proszę napisać czy godzina rozpoczęcia ceremonii nie ma znaczenia? Tylko godzina składania przysięgi? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Oczywiście lepiej byłoby bez tych opozycji, ale po pierwsze, jak wykazuję w moim artykule, jedynym dniem, w którym nie ma żadnych trudnych układów, jest 6.01. W pozostałe dni zawsze coś się dzieje - tak to jest przy wyznaczaniu szczęśliwych dat, to czasami wybór mniejszego zła. Po drugie Księżyc jest mocny (bo w swoim znaku), a więc łatwiej oprzeć mu się działaniu malefików, zaś same malefiki są także w mocnej pozycji ( w swym władztwie i w wywyższeniu), a więc nie są aż tak bardzo jadowite.
  Godzina rozpoczęcia ceremonii tworzy horoskop ... samej ceremonii. Formalnie małżeństwo zapoczątkowane zostanie przez złożenie przysięgi - a więc jej moment jest podstawą do tworzenia horoskopu małżeństwa. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam,

  Dziękuję za bardzo dobry artykuł :)

  Obecnie z narzeczonym szukamy sali na nasz ślub, który planujemy w tym roku ok. sierpnia. Pasuje nam wytypowana przez Panią data 25.08.2018 (sobota). Mam takie pytanie: Czy to że w dniu 25.08.2018 od godz 6:39 do 26.08.2018 godz. 7:32 Księżyc jest w jałowym biegu ma jakieś znaczenie dla małżeństwa? Czytałam kiedyś, iż nie powinno się przeprowadzać poważnych projektów czy przedsięwzięć, które mają zmienić nasze życie jak np. ślub ponieważ ich przebieg i rezultat mogą być nieprzewidywalne i niemile nas zaskoczyć lub po prostu za wcześnie się skończyć. Zatem czy ilość/jakość harmonijnych aspektów w tym dniu niweluje pusty bieg Księżyca? Czy pusty bieg Księżyca będzie miał jakiś wpływ na małżeństwo zawarte w tym dniu? Czy małżeństwo zawarte 25.08 może być szczęśliwe?

  Pozdrawiam i dziękuję,
  Basia
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 17. Księżyc w biegu jałowym nie oznacza jakiegoś nieszczęścia czy fatum. W astrologii horarnej taka pozycja Księżyca oznacza na przykład, że w najbliższym czasie niewiele się zmieni i że sytuacja nie jest rozwojowa. Dobrze to czy źle? A to zależy ;) Jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać obecny stan - to dobrze. Jeżeli natomiast pragniemy zmian, ruchu energii, bieg jałowy Księżyca raczej nas nie ucieszy.

  Wracając do Pani pytania, małżeństwo zawarte w tym dniu może być szczęśliwe, gdyż Księżyc w próżnym kursie na pewno nie wpłynie negatywnie na związek i nie wygasi tego, co jest między Wami. Pokazuje raczej, że Państwa relacja przez dłuższy okres nie ulegnie poważniejszym zmianom. Dobrze to czy źle? To zależy od tego, co jest teraz i czego Pani oczekuje - stabilności czy ekscytacji? Kontynuacji tego, co jest czy raczej zmian po ślubie?

  Pozdrawiam i życzę dużo miłości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co jeżeli sytuacja musi się zmienić?Np. ktoś założył się i albo wygra albo przegra bardzo duża sumę??

   Usuń
  2. Jeśli pytanie dotyczy sytuacji, w której coś musi się zmienić, to w horoskopie tego pytania Księżyc z reguły nie jest w próżnym kursie (czyli w biegu jałowym). Jeśli tak by się zdarzyło, to oznaczałoby to, że jednak niewiele się zmieni (przynajmniej w najbliższym czasie). Przecież zakład z powodu jakiegoś nieprzewidzianego wydarzenia też może pozostać nierozstrzygnięty ;)

   Usuń
 18. Witam :)

  Bardzo dziekuje za odpowiedz :) Ciesze sie, ze Ksiezyc w pustym biegu nie oznacza nieszczescia :)
  Jesli moge Pania jeszcze zapytac o jedna mala rzecz, ktora mnie ciekawi:) Napisala Pani iz Mars w retro generalnie oslabia pierwiastek męski (czyli męża), a Wenus w retro oslabia zone. Tak sie sklada, ze 25.08.2018 Mars jest w retro (czyli w dniu w ktorym z narzeczonym chcemy wziac slub :) ). Czy to oznacza, ze moj maz moze sie nie wywiazywac z obowiazkow domowych? Czy nie bedzie sie staral, ani interesowal sprawami domowymi po slubie? W jaki sposob Mars w retro e dniu slubu moze oslabic pozycje meza?

  Pozdrawiam i dziekuje,
  Basia


  OdpowiedzUsuń
 19. To, na czym będzie polegało to ewentualne osłabienie, będzie zależało od indywidualnego przypadku. Moim zdaniem może tu raczej chodzić o to, że małżonek nie będzie osobą dominującą i decyzyjną w małżeństwie, jak to bywa w tzw. tradycyjnych małżeństwach i jak nadal oczekują niektóre kobiety, a nie o to, że nie będzie on miał sił na obowiązki domowe. Wydaje się raczej, że wręcz przeciwnie - skoro bycie partnerem żony nie pasuje do tradycyjnego modelu męskości, taki osłabiony pierwiastek męski może spowodować, że partner będzie bardziej skory do zajmowania się domem, co - znów tradycyjnie - jest przecież domeną kobiety ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź :)

  Jeśli jeszcze mogę- mam ostatnie pytanie :) czy faza ubywającego Księżyca w dniu ślubu ma wpływ na małżeństwo? Pytam ponieważ jeszcze jesteśmy zainteresowani datą 1 wrzesnia 2018 i w tym dniu Księżyc będzie się zbliżać do ostatniej kwarty (pełnia 26.08.2018, ostania kwarta 03.09.2018). Znajoma kiedyś powiedziala mi, że najlepiej brać ślub kiedy Księżyca przybywa ponieważ wtedy i miłości będzie przybywać, a przy ubywającym miłości będzie ubywać. Czy przy tak silnym Księżycu w tym dniu (w Byku) może faza ubywającego Księżyca nie będzie miała znacznego wpływu na małżenstwo? I jeszcze jakbym mogla prosić Panią o krótki opis co może oznaczać opozycja Słońca do Neptuna. Czy taki związek jest wyidealiziwany i prowadzi do rozczarowania partnerem? Może nieść niespełnione obietnice i nadzieje? Neptun jako planeta tajemnicza może dawać fałszywy obraz naszego parnera? Czy są jakieś pozytywy takiego aspektu?

  Pozdrawiam i bardzo dziękuję :)
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam,
  Baardzo ciekawy artykul. Planuje ( cywilny) dnia 9 maja 2019 lub 9 wrzesnia 2019. To cywilny.
  To dobry termin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tekst na temat najlepszych dat na ślub w 2019 roku jest w przygotowaniu;) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 23. Witam��
  Czy ślub wzięty 8 września 2018 o godzinie 14, będzie wróżyl szczęście? Księżyc wtedy idzie do nowiu? Pozdrawiam serdecznie
  Agaa

  OdpowiedzUsuń
 24. Zapomniałam dodać, że ślub odbędzie się w Anglii o 14, czyli polskiego czasu 15.
  Jeszcze raz pozdrawiam
  Agaa

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam, ładny horoskop, nie ma malefików na osiach. Co prawda Księżyc idzie na nów, a więc jest ubywający, ale nie ma przecież układów idealnych. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia oraz miłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziękuję bardzo za odpowiedz i również życzę szczęścia i milosci.
  Pozdrawiam serdecznie Aga

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeszcze tylko ostatnie pytanie. Proszę napisać co oznacza, że księżyc idzie na now? Czy to zawsze wróży niepowodzenie? Może raczej zakończenie starych spraw:)?

  OdpowiedzUsuń
 28. Na pewno nie oznacza niczego strasznego. Po prostu dzień później Księżyc będzie w nowiu. Czas przed nowiem rzeczywiście symbolizuje m.in. zakańczanie starych spraw, stąd Księżyc w tej fazie nazywanym jest Księżycem malejącym (faktycznie z perspektywy ziemi jest coraz mniejszy aż "znika" zupełnie w dniu nowiu).
  Tradycja astrologiczna mówi, że sprawy, które mają rosnąć i rozwijać się lepiej zaczynać na Księżycu rosnącym (czyli od nowiu do pełni), ale po pierwsze Państwa miłość może być na przykład już tak wielka, że nie potrzeba żadnego wzrostu, a po drugie jak wynika z mojego artykułu nie ma dat idealnych, a ślub kiedyś wziąć trzeba ;) Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za odpowiedz, super jest:) Fajnie, że taka strona istnieje:) Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia i splnienia:)

   Usuń
 29. Dostępna jest już moja analiza dat ślubnych na 2019 rok. Zachęcam do lektury;)
  Oto link:
  http://www.astrorady.pl/2018/06/najlepsze-daty-na-slub-w-2019-roku.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś! Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie, ale jako administrator strony zastrzegam sobie prawo do usuwania wszelkich obraźliwych i niezgodnych z prawem wypowiedzi.